Medoc Marathon




Om løpet:
Medoc Marathon et et vin- og karnevalsmaraton, der de fleste deltakerne er utkledd. Drikkestasjonene byr blant annet på vin, ost, tørket frukt og entrecote mens du løper mellom vinrankene i et av Frankrikes ypperste vindistrikt. Temaet i 2022 var "Cinema", mens det for 2023-utgaven ikke er bestemt enda.
Medoc ligger en drøy times kjøretur utenfor Bordeaux. Man møter på første vingård allerede tre km ut i løypa, og siden passerer man 21 til. Samtlige byr på smaksprøver til løperne, og vi kan med hånden på hjertet si at det dreier seg om kvalitetsvin.
Atmosfæren i dette løpet er helt annerledes enn i andre maraton. Det hersker en avslappet stemning, der tiden er underordnet. Her handler det om å suge til seg inntrykk og minner for livet.
TH Run Travels AS er stolt samarbeidspartner med arrangøren, og kan derfor tilby overnatting på 4-stjerners hotell med frokost.
Hotellet vi har valgt i 2023 holder høy standard og ligger rett ved det berømte vinmuseet, som absolutt er verdt et besøk.
Dagen etter maratonet arrangerer TH Run Travels en eksklusiv tur til Chateau Malrome, en renommert vingård som ligger utenfor Bordeaux. Her blir det vinsmaking (4 sorter), omvisning i vinkjelleren og produksjonen, etterfulgt av en treretters brunsj -et svært populært innslag for våre reisende i år.
Vil du ikke løpe maraton? Fortvil ikke – vi har også plass til deg som vil være med uten startnummer, men prestere i heiagjengen.
Enten du er med som deltaker eller tilskuer, blir dette en opplevelse du sent vil glemme. For det er jo en kunst å løpe 42.2 km og smake på vin fra 22 vingårder.
Inkludert i grunnprisen er følgende :
-
Transport t/r hotell - startområdet
-
4-Stjerners hotell inkl frokost, i delt dobbeltrom
-
Startnummer og t-skjorte - deles ut på hotellet dagen før løpet
-
Reiseledelse og service fra TH Run Travels AS
Dette kommer i tillegg:
-
Fly t/r Bordeaux
-
Valgfri deltakelse på vingårdbesøk
* Flyprisene avhenger av kapasitet på ruten, gruppestørrelse eller om vi velger å chartre et direktefly. Sistnevnte er med forbehold om minimum 45 deltakere. Disse vil derfor oppgis på et litt senere tidspunkt.
Verdt å vite :
-
22 drikkestasjoner med vann, cola og vin.
-
Det serveres blant annet frukt, ost, entrecôte og østers ved de ulike stasjonene.
-
Baggage-drop rett ved startområdet.
-
Buss transport fra hotell til start.
-
Maratonet starter kl 09:30
-
I Frankrike kreves det at alle løpere har Medical Certificate, dette kan vi være behjelpelig med
Pris fra 10800.-
På grunn av stor pågang til denne løpsreisen er det et påmeldingsdepositum på 500.- Dette trekkes av på sluttfakturaen.
1.-4. sept 2023
Bordeaux:
Bordeaux er med sine knappe 240.000 innbyggere en oversiktlig og fredelig by - en "liten" storby. Her kan man vandre hvileløst omkring og are nyte arkitektoniske perler, stikke innom små, autentiske nisjebutikker eller nippe til et glass kvalitetsvin på en fortauskafé. En tur langs den vakre promenaden er også å anbefale.
Bordeaux har en stolt historie, og vinindustrien i regionen er sentral i denne. I sentrum er det vinutsalg og vinsmakinger nær sagt over alt. Byen bugner dessuten av smaksopplevelser, og prisnivået ligger godt under det norske. Den alltid så velsmakende vinen får du til rundt 30 kroner glasset.